Szülőként teljesen frusztráló, ha több irányból is azt a szigorú javaslatot kapod, hogy kisbabád naponta 20 percet folyamatosan feküdjön hason akkor is, ha közben egyfolytában sír.
Mi is a cél? Az a cél, hogy a hasra helyezett baba a hónapok teltével a vízszintestől egyre magasabbra tudja emelni a fejét és középhelyzetben megtartsa. Ép idegrendszer esetén ez természetes, önmagától kialakuló folyamat. Az idegrendszer érése, a normál izomtónus, valamint a nyak, -vállöv, -törzs izmainak erősödése teszi lehetővé hogy a baba 4 hónapos korára alkarján támaszkodva stabilan tartott fejjel nézelődjön. Amikor elfárad, oldalra fordított fejét leteszi, karjait hajlított könyökkel, feje mellé emelve lazán tartja. Ebben a pihentető hasonfekvő helyzetben képes mindkét irányba fordítani a fejét.
Ha a kisbabád hason alvós, akkor ébren sem idegen neki ez a testhelyzet. Ha csak háton, vagy oldalán fekve alszik és nap közben nem kedveli a hasalást, akkor célszerű ehhez fokozatosan hozzászoktatni.
Hogyan is fogjunk hozzá? Tippek:
Így lesz szemfüles a csöppséged J:
A törzs és/vagy végtagok kifejezett izomtónus eltérése (fokozott vagy laza tónus), ferde nyak tartás, az anyaméhben felvett tartások fennmaradása és még számtalan más eltérés hátráltatja a baba önálló, akaratlagos mozgásainak kialakulását. A probléma korai felismerése fél siker, oldjuk meg minél hamarabb!
(30) 508 0972
devai.fizio@gmail.com